Hírek

2015. Április 19. 19:45, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Férfi kézilabda BL - Négyes döntőbe jutott a Veszprém

A Veszprém bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, mivel a múlt heti döntetlen után a vasárnapi hazai visszavágón legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.

Eredmény, negyeddöntő, visszavágó:
MKB-MVM Veszprém - PSG (francia) 34-28 (16-12)
--------------------------------------------
gólszerzők: Ilic 7, Sulic 5, Nagy 4, Chema 4, Ugalde 4, Marguc 3, Gulyás 3, Ruesga 2, Terzic 1, Nilsson 1, illetve Hansen 15, Gunnarsson 3, Kopljar 2, Accambray 2, M,Tima 2, Abalo 1, Narcisse 1, Barachet 1, Melic 1
Továbbjutott: a Veszprém, 58-52-es összesítéssel.

A múlt heti meccs nagy részében remekül játszó, ám a gyengébb hajrá miatt csak 24-24-es döntetlent elérő magyar bajnok kicsit feszülten kezdte a visszavágót. A vendégek már 3-1-re is vezettek, de Nagy Lászlóék gyorsan rendezték soraikat és sorozatban négy gólt szerezve, a 10. percben már két találatnyi előnyük volt. A PSG azonban tartotta magát, Nagy kiállítását kihasználva 6-6-ra egyenlített, majd a hazaiak hirtelen lendületbe jöttek, és négy góllal megléptek. A szakasz hajrájában beállt a négy-ötgólos különbség a két együttes között. Carlos Ortega csapata nagyon jól kézilabdázott, Mikler kiválóan védett, a szünet négygólos veszprémi előnynél kezdődött (16-12).
A második félidőt is koncentráltan kezdte a magyar csapat, így hiába igyekezett a PSG, nem találta ellenfele védekezésének és támadásainak ellenszerét. A különbség folyamatosan nőtt, a 45. percben hét, majd kevéssel később már nyolc gólnyi volt.
A hajrában kicsit könnyelművé vált a magyar csapat, a bírók is több kiállítást ítéltek ellene, a vendégek azonban négy gólnál nem tudtak közelebb kerülni hozzá. A veszprémiek végül hatgólos sikerrel biztosították helyüket a Final Fourban, ahova korábban a Barcelona és a Kielce jutott be.
A vendégeknél Mikkel Hansen volt az egyetlen, aki átütően játszott. A dán irányító a második félidőben gyakorlatilag egyedül vitte hátán a csapatát, a párizsiak 28 találatából 15-öt szerzett, ám ez is kevés volt klubja sikeréhez.
A Veszprém egymás után másodszor jutott be a legrangosabb kupasorozat négyes döntőjébe - tavaly negyedik lett -, melyet idén március 30-án és 31-én rendeznek Kölnben.