Hírek

2014. December 19. 18:59, péntek | Sport
Forrás: MTI

Szalnyikov Kupa - Hosszú Katinka három győzelemmel kezdett

Az itthon az év legjobb női sportolójának választott Hosszú Katinka kevesebb mint egy nappal a budapesti díjátadó után pénteken már Szentpéterváron úszott, és három számban is aranyérmet nyert.

A Vasas versenyzője a hagyományos, rövidpályás Szalnyikov Kupán szerepel, s az első napon - az oroszországi esemény honlapjának tanúsága szerint - a 100 méter pillangó döntőjében remekelt igazán, ahol 55.71 másodperces országos csúccsal nyert. A régi rekordot is ő tartotta a tokiói világkupa-viadalon tavaly november 9-én elért 56.24 másodperccel.
Hosszú két hátdöntőben győzött még: 50 méteren 26.66 másodperccel, 200 méteren pedig 2:01.80 perccel.
Csak az 50 méter gyors fináléjában maradt le a dobogóról: itt - amúgy 24.58-as magyar csúcsához közel kerülve - 24.67-tel ötödikként végzett.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 24. 14:30, szerda | Sport

Veszélyben a feljutás, a Győr azonnali hatállyal menesztette Kuznyecov Szergejt

A labdarúgó Merkantil Bank Ligában harmadik helyen álló ETO FC Győr azonnali hatállyal szerződést bontott Kuznyecov Szergej vezetőedzővel.

2024. Április 24. 07:51, szerda | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks jutott elsőként a döntőbe

A bajnokságban harmadik helyezett Paksi FC jutott elsőként a labdarúgó MOL Magyar Kupa fináléjába, miután kedden hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Kisvárdát.

2024. Április 22. 10:06, hétfő | Sport

Fucsovics 29 helyet javított a tenisz-világranglistán, Marozsán a 38.

Fucsovics Márton a bukaresti tornagyőzelmével 29 helyet javított, ezzel 53. a férfi teniszezők világranglistáján, melyen legjobb magyarként Marozsán Fábián a 38.

2024. Április 21. 11:25, vasárnap | Sport

Kínai Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott Sanghajban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben.