Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2024. Október 19. 08:35, szombat | Belföld
Forrás: MTI

2010 óta 17 ezer új óvodai férőhely létesült

2010 óta 17 ezer új óvodai férőhely létesült

2010 óta 17 ezer új óvodai férőhelyet hoztunk létre, az elmúlt tanévben már meghaladta a 387 ezret az óvodai férőhelyek száma

- mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára Szerencsen, a Bocskai István Katolikus Gimnázium, Technikum és Óvoda Szent Kinga Tagóvodájának átadóján pénteken.

Koncz Zsófia úgy fogalmazott, a kormányzat minden erejével azon dolgozik, hogy a magyar családokat segítse. Ennek része az otthonteremtésben való segítség, illetve a munka és a család közötti egyensúly megteremtése.

Az államtitkár hangsúlyozta,

minden gyermek számára ingyenesen elérhető az óvodai ellátás, és a közelmúltban újra elérhetővé tették a bölcsődei térítési díj támogatását.
Amikor bölcsődék és óvodák épülnek, azzal munkahelyeket is létrehoznak - jegyezte meg.

Koncz Zsófia, aki a térség országgyűlési képviselője is, hozzátette, az elmúlt időszakban mintegy másfél milliárd forintot költöttek szerencsi intézmények felújítására vagy újak építésére. Korábban református óvoda épült a városban, a közelmúltban pedig egy új görögkatolikus bölcsőde alapkövét tették le a zempléni városban.

Soltész Miklós egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár az átadón elmondta, a katolikus óvodaprogramban országszerte tizenháromezer férőhely újult meg, ebből négyezer újként épült. Hozzátette, az Egri Főegyházmegye a programban huszonhat óvodát épített és hatot felújított összesen harminckét településen.

Az államtitkár hozzátette, akkor amikor egyházi óvoda vagy iskola építését támogatja a kormány, azt a szellemiséget is át akarják adni, amiben az intézmény névadója és családja élt.

Hozzáfűzte,

azt tapasztalja, hogy sok európai nemzet irigykedve nézi azt az összefogást, amit a magyar állam az egyházakkal tesz.
Példaként említette a kétmillió lakosú Szlovéniát, ahol egyetlen katolikus iskola működik, de állami támogatás nélkül.

Mi azt gondoljuk, hogy minden egyes támogatás és segítség sokszorosan térül meg nekünk keresztényeknek és a nemzetnek is - fogalmazott Soltész Miklós.

A Bocskai István Katolikus Gimnázium, Technikum és Óvoda Szent Kinga Tagóvodája a volt szerencsi római katolikus plébánia átépítésével készült el. A korábbi 250 négyzetméteres ingatlanhoz egy 750 négyzetméteres épületet építettek. A négycsoportos óvodába jelenleg nyolcvanöt gyermek jár. Az új óvodát Ternyák Csaba egri érsek áldotta meg.

Címkék: óvoda, koncz zsófia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.