Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2023. December 20. 13:44, szerda | Belföld
Forrás: MKIF Zrt.

3,6 millió négyzetméteren újult meg idén a hazai gyorsforgalmi úthálózat

3,6 millió négyzetméteren újult meg idén a hazai gyorsforgalmi úthálózat

December 15-én véget ért Magyarország legnagyobb gyorsforgalmi útfelújításának első éve.

Az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. által 2022. szeptember 1-jén üzemeltetésre, fenntartásra, fejlesztésre átvett 1237 km hazai gyorsforgalmi út 43%-a, 538 km kerül a többi úttal azonos műszaki szintre 2025-ig.

Az idei munkálatok április 12-én, a Letenyei határátkelő elbontásával indultak. A burkolatok, ún. szintrehozása során a teljes főpálya 19%-a megújult 2023-ban. 3,6 millió négyzetméteren cseréltük a régi, tönkrement burkolatot új aszfaltra. Nem csak a felső kopó, de ahol szükséges volt, ott a kötő és alapréteget is cseréltük, sőt bizonyos helyeken a mélyebb szerkezeti részeket is javítanunk kellett. Az elvégzett feladatokhoz 400 terelést építettünk ki országszerte.

A 8 hónapig tartó munkák során fél millió tonna aszfaltot használtunk fel, 9 gyorsforgalmi úton. Az elvégzett burkolatcsere 4/5-e az M7, M3, M1 autópályákon történt. Csak ezeken a sztrádákon 2,8 millió négyzetméteren dolgoztunk.

De a szintrehozás mellett idén megújult 106 híd és felüljáró, 140 pihenőben kiépítettük a szelektív hulladékgyűjtés rendszerét, elindítottuk a pihenők épületeinek és környezetének megújítását. Faültetési programunk során 86 helyen, közel félezer csemetét ültettünk.

A szintrehozás jövőre is folytatódik. A tervek szerint, 2024-ben legalább ugyanekkora mértékben újulnak meg a kezelésünkben lévő hazai autóutak, autópályák. Folytatódik a pihenők felújítása is. 2025-ig pedig 50-60 csomópont esetében a vízelvezető-rendszereket, az esetleges rézsűcsúszásokat is rendbe tesszük.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére