Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2016. Május 27. 10:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

A keddi vihar után több mint 4 ezer kárbejelentés érkezett

A keddi vihar után több mint 4 ezer kárbejelentés érkezett

A kedd délutáni viharos időjárást követően több mint 4 ezer bejelentés érkezett a biztosítókhoz, a kár becsült értéke 400 millió forint - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) pénteken az MTI-vel.

A vihar elsősorban Budapesten, Pest megyében, a Dunántúlon, Bács-Kiskun megyében, Jászberény, Hatvan és Szolnok környékén okozott jelentősebb károkat.

A legtöbb bejelentés a vihar, illetve a beázások miatt történt, de gyakoriak voltak a villámcsapások miatt bekövetkezett károk, valamint a jégverés okozta sérülések is.

A biztosítók adatai szerint az év leginkább kárveszélyes időszaka az országban a május elejétől augusztus végéig tartó időszak. 2010 és 2015 között május és augusztus között több mint 885 ezer kárt rendeztek a magyarországi biztosítótársaságok, a kifizetés értéke megközelítette a 67 milliárd forintot - emlékeztetett a Mabisz.

Címkék: biztosítás, kár, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld

Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része

A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj