Hírek
2020. Július 30. 16:02, csütörtök |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A koronavírus mutációja segíti a terjedését
Láthatóan kedveznek a vírus terjedésének azok a mutációk, amelyek tavasz óta a koronavírusban keletkeztek - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ virológusa csütörtökön az M1 csatornán.
Kis Zoltán azt mondta, a vírus könnyebben tud sokszorozódni az emberi szervezetben, a stabilitását, érzékenységét a hőmérsékletre pedig befolyásolja, hogy mennyire marad ép a burka.
Emellett az emberek fogékonyak is a vírusra, mert még új a szervezetüknek - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 13. 07:31, kedd | Életmód
Korábban soha nem látott változásokat talált a James Webb Űrtávcső egy ikercsillag körüli bolygóképző korongban
Korábban soha nem látott változékonyságot mutat a Tatooine-szerű bolygórendszerek szülőhelye a James Webb Űrtávcső adatai alapján -
2026. Január 12. 07:40, hétfő | Életmód
NAV: már 22 ezer édesanya kérte az szja-mentességet
2026. Január 10. 09:10, szombat | Életmód
Az ELTE etológusainak vizsgálata szerint a kutyák gazdáik beszélgetéséből is képesek új szavakat tanulni
2026. Január 08. 07:40, csütörtök | Életmód
Átírja az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket egy Iharkúton talált koponyalelet
Új dinoszauruszleletet fedeztek fel Iharkúton, amely alapjaiban változtatja meg az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket.

