Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2019. Augusztus 26. 07:08, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Átadták a tavaly alapított Tony Curtis-díjakat

Átadták a tavaly alapított Tony Curtis-díjakat

Rófusz Ferenc Oscar-díjas rendező, Cservenyák László, a mátészalkai Szatmári Múzeum igazgatója és Bokor Balázs, a Magyar Hollywood Tanács elnöke kapta meg idén a Tony Curtis-díjakat

- tájékoztatta a Magyar Hollywood Tanács Egyesület vasárnap az MTI-t.

A díjakat a Fényes Napok rendezvénysorozat keretében adták át a mátészalkai Zsinagógában tartott ünnepi rendezvényen.

A tanács programjának fókuszába idén a 73. születésnapját ünneplő Rófusz Ferenc Oscar-díjas rendező került, aki a Magyar Hollywood Tanács tiszteletbeli elnöke - írták. A rendezvényen Rófusz Ferenc - aki 1981-ben "A légy" című animációs filmjéért kapott Oscar díjat - új filmjéről is szó esett, amely Leonardo da Vinci világhírű alkotását, Az utolsó vacsora című festményt eleveníti meg: a 11 perces animációs film egyszerre hívja fel a figyelmet a milánói freskó visszafordíthatatlanul romló állapotára, miközben szimbolikusan a mai Európa látleleteként is működik - írták.

A Magyar Hollywood Tanács 2018-ban hozta létre Tony Curtis-díját olyan személyiségek elismerésére, akik a filmes hagyományok ápolásáért, a fiatal nemzedékek számára továbbörökítéséért önzetlenül tevékenykednek. A díj átadása szimbolikus is volt, hiszen a helyszín Tony Curtis szüleinek városa, Mátészalka volt - olvasható a közleményben.

Címkék: díj, tony curtis

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld

A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor

A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.