Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2019. December 20. 08:42, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Átlagosan napi 50 ezer utasra számít a Budapest Airport karácsonykor

Átlagosan napi 50 ezer utasra számít a Budapest Airport karácsonykor

A megszokottnál nagyobb forgalommal, átlagosan napi 50 ezer utassal számol a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetője a karácsonyi időszakban.

Ezért hosszabb várakozási időre kell számítani az utasfelvételnél és az utasbiztonsági ellenőrzésnél.

A Budapest Airport csütörtöki, MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a napi csúcsidőszak reggel 6 és 7, illetve 11 és 13 óra között zajlik, ebben az időszakban különösen sokan utaznak hétfőn és pénteken, illetve hagyományosan a december 23., 27., 28. és 30. a legforgalmasabb nap.

A statisztikák szerint a legtöbben az Egyesült Királyságból érkeznek Budapestre, de az új tengerentúli járatok miatt a korábbinál többen látogatnak Magyarországra az Egyesült Államokból és Ázsiából is. Ugyanez visszafelé is igaz, a magyarok körében egyre népszerűbb célpont valamelyik ázsiai ország, illetve sokan utaznak ilyenkor Európa mediterrán térségébe is.

Ezekben az időszakokban a nagyobb forgalom miatt hosszabb várakozásra kell számítani az utasfelvételi pultoknál, illetve az utasbiztonsági ellenőrzésénél.

A repülőtér üzemeltetője felhívta a figyelmet, hogy tiltott tárgynak minősül minden gyúlékony anyag: csillagszórót és tűzijátékot sem a feladott, sem a kézipoggyászban nem lehet szállítani, sőt a folyadéknak számító kocsonya sem utazhat a kézipoggyászban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.