Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2016. Május 13. 07:35, péntek | Belföld
Forrás: mti

Az adóváltozásokról vitázik a Parlament

Az adóváltozásokról vitázik a Parlament

A kormány több mint harminc törvényt módosító tavaszi adócsomagjának általános vitájával folytatódik ma az Országgyűlés munkája.

Az ülésnap reggel 8 órakor kezdődik és elsőként kerül terítékre az a javaslat, amelyet a kormányzati ciklus egyik legnagyobb jelentőségű adójavaslatának nevezett Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára. Közlése szerint az állam 55 milliárd forint bevételről mond le az indítványban szereplő áfacsökkentéssel.

A kabinet a baromfihús, a friss tej és a tojás áfakulcsát 5 százalékra csökkentené, az éttermi szolgáltatások áfáját 2017-től 18 százalékra, majd 2018-tól 5 százalékra változtatná, az internetszolgáltatás forgalmi adója pedig 18 százalékra mérséklődne.

A kormány javasolja továbbá, hogy a kétgyermekesek családi adókedvezménye 5 ezer forinttal, 30 ezer forintra emelkedjen, ami 15 milliárd forintot hagyna 350 ezer családnál.

A kabinet emellett a világpiaci ár változásához kötné az üzemanyag jövedéki adójának mértékét, a többletbevételt pedig az utak - elsősorban alsórendűek - felújítására költenék. A dohány jövedéki adója is emelkedhet, a kormány uniós előírásokra hivatkozva 29 százalékos emelkedést tervez a jövő év végéig.

Az adóváltoztatások tárgyalását követően a képviselők általános vitát tartanak az idei költségvetés módosításáról, valamint a jövő évi büdzsé megalapozásáról szóló javaslatról is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.