Hírek
2020. November 30. 10:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Az államfő által visszaküldött javaslatról szavaz újra a parlament
Az Országgyűlés hétfőn újra szavaz a családi gazdaságokról szóló törvényről, amelyet Áder János köztársasági elnök megfontolásra visszaküldött a parlamentnek.
A Ház háromnapos ülése 13 órakor kezdődik, először a közelmúltban elhunyt Szokolay Zoltán korábbi MDF-es képviselőre emlékeznek, majd a napirend előtti felszólalások következnek.
A parlament első döntésével a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsának tagjává választhatja Gottfried Pétert, aki a tisztségről lemondó Báger Gusztáv helyét veheti át a testületben.
A Ház ezt követően szavazhat újra a családi gazdaságokról szóló indítványról. Az államfő az adatkezelési szabályokkal kapcsolatban emelt vétót, és azzal sem értett egyet, hogy az előterjesztést előzetesen nem véleményezte a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság.
Az Országgyűlésnek határoznia kell a házelnök azon javaslatáról is, amely több mint 4,4 millió forinttal csökkentené Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezetőjének tiszteletdíját a házszabályi rendelkezések megsértése miatt.
A képviselők az első ülésnap további részében két órában tehetnek fel azonnali kérdéseket a kormány tagjaink.
A Ház kedden húsz előterjesztésről szavazhat, majd kilenc javaslat általános vitáját bonyolíthatja le.
A parlament ülése december 7-én, hétfőn érhet véget, amikor a képviselők újra két órában kérdezhetik a kormány tagjait.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.

