Hírek
2016. Október 06. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: Lucie Szymanowska, az MTI tudósítója jelenti:
Az első európai villanyautó-akkumulátor gyár épül Lengyelországban

Az első európai villanyautó-akkumulátor gyár alapkövét tették le szerdán a nyugat-lengyelországi Kobierzycében, az LG Chem koreai cég 2018 végéig mintegy 1,3 milliárd zlotyt (0,3 millárd euró) fektet be a beruházásba
- közölte a TVPInfo lengyel közszolgálati televízió. Az üzem 2019-től évente több mint 100 ezer, 320 kilométer hatótávú tölthető litium-ionos elemet gyárt majd. Az LG csoport jelenleg Dél-Koreában, az Egyesült Államokban és Kínában üzemelteti az ilyen gyárakat.
A Wroclaw vajdasági központ melletti különleges gazdasági területen épülő, 41 300 négyzetméter alapterületű kobierzycei gyárban 700 munkahely jön létre.
Az alapkőletételen Mateusz Morawiecki lengyel kormányfőhelyettes, fejlesztési és pénzügyminiszter elmondta: a lengyel kormány gazdaságpolitikájának egyik alappillére az újraiparosítás, az LG-beruházást ennek elemének tekinti.
Az Energy Solutions, LG Chem elnöke, UB Lee pedig elmondta: a lengyelországi üzem világviszonylatban is a villanyautó-akkumulátorok "gyártásának mekkájává" válhat.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Szeptember 23. 13:00, szombat | Külföld
Az Európa Tanács a kitoloncolások megszüntetésére szólította fel Magyarországot
2023. Szeptember 20. 09:50, szerda | Külföld
Az ENSZ-t kritizálta Zelenszkij
Az ENSZ Közgyűlésének terme sok háborút látott már, de a szervezet nem bizonyult aktív védelmezőnek agressziók esetében - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ENSZ 78. ülésszakán elmondott beszédében kedden.
2023. Szeptember 20. 06:00, szerda | Külföld
Szlovákia sem szünteti meg a gabonaimport korlátozását
Az ukrán gabona behozatalára vonatkozó korlátozások fenntartása miatt a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) beadott ukrán panasznak nincs jogalapja, Szlovákia nem szünteti meg az embargót
2023. Szeptember 20. 06:00, szerda | Külföld
Bild: a német belügyminiszter szavazati jogot adna a menekülteknek
Nancy Faeser német szövetségi belügyminiszter szavazati jogot adna a Németországban élő külföldieknek - írta a Bild című német lap kedden a szociáldemokrata párt (SPD) Hessen tartományi szervezetének választási programja alapján.