Hírek
2021. December 17. 19:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Bajonettel támadt rendőrökre, letartóztatták
A Debreceni Járásbíróság csütörtökön egy hónapra elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, akit hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés kísérletével gyanúsít a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség
- tájékoztatta a Debreceni Törvényszék szóvivője az MTI-t. Dobó Dénes közölte: a miskolci rendőrök kedden több büntetőügyben is gyanúsítottként akartak kihallgatni egy borsodi férfit; a házánál felszólították, hogy menjen ki az udvarra. A gyanúsított erre nem volt hajlandó, szobája ajtaját eltorlaszolta, majd az ablakon keresztül próbált menekülni. A rendőrök az ajtót benyomva bejutottak a szobába, ahol a gyanúsított egy 25 centiméteres pengéjű bajonettel az egyik rendőr nyaka, majd mellkasa felé szúrt. A rendőrök ezután testi kényszert alkalmaztak a férfival szemben, majd előállították. Az intézkedés során két rendőr könnyű sérüléseket szenvedett - tudatta a szóvivő.
A nyomozási bíró indokolása szerint a gyanúsított büntetlen előéletű, de korábbi eljárásokban kiderült, hogy kóros elmeállapota súlyosan, illetve közepes fokban korlátozta abban, hogy cselekménye következményeit felismerje, illetve e felismerésnek megfelelően cselekedjen. Ezért megalapozottan feltehető, hogy szabadlábra kerülése estén újabb, hasonló jellegű, szabadságvesztéssel büntetendő cselekményt követne el.
A Debreceni Járásbíróság a letartóztatásra az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetet jelölte ki. A gyanúsítottnál nincs meg a feltétele az ideiglenes kényszergyógykezelésnek, viszont pszichiátriai kezelése szükséges - döntött a bíróság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.

