Hírek
2020. Szeptember 08. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Befejeződött a szúnyogirtás
Befejeződött az idei szúnyogirtási program, miután az elmúlt hetekben már nem alakultak ki nagy kiterjedésű szúnyogtenyészőhelyek
- tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivőhelyettese hétfőn az MTI-t.
Dóka Imre emlékeztetett arra, hogy idén április 3-án kezdődött meg a szúnyogok irtása.
A szakemberek földi eljárással 730 ezer hektárnyi területet kezeltek. A Nemzeti Népegészségügyi Központ a keleti országrészt sújtó extrém szúnyogártalom miatt engedélyezte a légi irtást is: 180 ezer hektáron permeteztek, elsősorban a Tisza és mellékfolyói mentén.
A légi és a földi kezelések mintegy 1100 települést érintettek - közölte Dóka Imre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.

