Városlista
2025. február 19, szerda - Zsuzsanna

Hírek

2019. Január 19. 17:19, szombat | Belföld
Forrás: mti

Békíteni akart, életveszélyesen megsérült

Békíteni akart, életveszélyesen megsérült

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság befejezte az ügy vizsgálatát két szegedi férfival szemben, akik egy szórakozóhelynél verekedtek össze. Ennek során egy harmadik vendég életveszélyesen megsérült.

Egy szegedi szórakozóhely előtt alakult ki nézeteltérés a férfiak között 2018. április 15-én hajnalban, akik végül összeverekedtek. Ezt látva egy harmadik férfi megpróbálta szétválasztani őket, a páros egyik tagja azonban őt is megütötte. A sértett hanyatt esett és eszméletét vesztette. A mentőszolgálat munkatársai a férfit kórházba szállították, ahol megállapították, hogy életveszélyes sérülést szenvedett.

A kiérkező rendőrök a 21 és a 34 éves gyanúsítottat előállították. Előbbivel szemben életveszélyt okozó testi sértés bűntettének, utóbbival szemben garázdaság vétségének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon. A nyomozók a gyanúsítottakat őrizetbe vették.

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az ügy iratait a napokban megküldte az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 19. 07:39, szerda | Belföld

Az állatok védelme is kiemelten fontos az extrém hideg időben

A hideg idő miatt kiadott riasztásra hivatkozva az állatok fokozott védelmére hívja fel a figyelmet keddi közleményében az állatvédelemért felelős kormánybiztos.

2025. Február 19. 07:36, szerda | Belföld

Meteorológia: a szerda és csütörtök hajnal lehet a leghidegebb

A szerda és csütörtök hajnal lehet a leghidegebb, egyes helyeken mínusz 15 Celsius-fok alá hűlhet a levegő - derül ki a HungaroMet Zrt. kedd délutáni videójából.

2025. Február 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor: semmilyen előfeltétele nem adott Ukrajna uniós tagságának, így az szóba sem jöhet

Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke keddi, zártkörű beszédének fókuszában a Fidesz-KDNP balatonfüredi frakcióülésén az az új nemzetközi helyzet állt, ami Donald Trump hatalomra kerülésével alakult ki.

2025. Február 18. 08:02, kedd | Belföld

Még egy hónapig lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását

Március 17-éig még lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását, bár ennek népszerűsége évről évre csökken - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.