Hírek
2011. Augusztus 03. 14:25, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Derékig ér, mégsem tudnak mit tenni

Három-négyszáz súlyosan fertőzött mezőgazdasági területen burjánzik a parlagfű országszerte.
A Parlagfűmentes Magyarországért Egyesület sokszor hiába jelenti a hatóságnak a fertőzött területeket, ha a tőszám nem éri el a törvényben előírt mennyiséget, szinte nem történik semmi. Az allergiások száma évente akár 100-120 ezerrel is nőhet.
A lakott területről 100 méterre, Budapest határában lévő napraforgó tábla nagy részén derékig ér a parlagfű. A Rákosmenti külterületen lévő gyomnövényt a Parlagfűmentes Magyarországért Egyesület több mint egy hónapja bejelentette a hatóságnak. „Elkezdődött a hatósági eljárás, de nincs végrehajtás, ugyanis a gond az, hogy bemértek itt több mint 20 hektár parlagfüves területet. A földhivatal átadta a jegyzőkönyvet a parlagfű szerveren keresztül a növényvédelemnek, és a növényvédelem a hatósági intézkedést még nem hajtotta végre” – fogalmazott Juhászné Halász Judit, a Parlagfűmentes Magyarországért Egyesület elnöke.
Mivel a területen található tőszám nem éri el a törvényben előírt mennyiséget, így nem rendelhet el a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal kényszerkaszálást. A területet használó cég, megúszhatja pár tízezer forintos bírsággal. A vállalkozás azzal védekezett, hogy a belvíz miatt nem tudtak időben vegyszerezni, ezért szaporodhatott el ennyire a parlagfű. A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalt hiába kereste a hírTV, nem nyilatkoztak.
Az egyesület elnöke szerint 300-400 hasonlóan fertőzött napraforgótábla található az országban. Magyarországon a parlagfű pollenjének több mint 90 százaléka származik hasonló mezőgazdasági területekről. Az allergiások száma évente akár 100-120 ezerrel is nőhet, egyes számítások szerint rövid időn belül elérheti a hárommilliót. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2022. Augusztus 16. 18:10, kedd | Belföld
Harmadfokú riasztást adott ki a népegészségügyi központ
Harmadfokú, legmagasabb szintű hőségriasztást adott ki az ország egész területére szerdán nulla órától péntek éjfélig az országos tisztifőorvos a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) ajánlására.
2022. Augusztus 16. 17:01, kedd | Belföld
Megérkezett Magyarországra is a majomhimlő elleni védőoltás
Megérkezett Magyarországra is a majomhimlő elleni védőoltás: Magyarország 2560 adag vakcinát kap, amely 1280 ember oltására elegendő - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden az MTI-vel.
2022. Augusztus 16. 16:04, kedd | Belföld
A kormány 18,5 milliárd forintot különített el a kisbenzinkutak támogatására
A kormány folytatja a kisbenzinkutak támogatását, erre a célra 18,5 milliárd forintot különített el
2022. Augusztus 16. 15:04, kedd | Belföld
Főleg lopások és drogok miatt intézkedtek a rendőrök a Szigeten
Főleg lopások és kábítószeres bűncselekmények miatt intézkedtek a rendőrök a hétfőn zárult Sziget fesztiválon - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon kedden.