Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2015. Július 09. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Drágul a benzin, a gázolaj ára csökken pénteken

Drágul a benzin, a gázolaj ára csökken pénteken

Bruttó 2 forinttal emeli a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát pénteken a Mol Nyrt., míg a gázolaj 2 forinttal lesz olcsóbb - értesült piaci forrásokból az MTI szerdán.

Az emeléssel a 95-ös benzin literenkénti átlagára 392-393 forintra nő, a gázolajé pedig 376-377 forintra csökken.

A Mol legutóbb szerdán változtatott az árakon, akkor a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi ára nem változott, a 95-ös benzin árát pedig 4 forinttal emelte. A benzin literenkénti átlagára tavaly szeptember és 2015. január között mintegy 100 forinttal csökkent, az utóbbi öt hónapban ugyanakkor fokozatosan 70 forinttal emelkedett.

A gázolaj literenkénti nagykereskedelmi ára február eleje óta csaknem 40 forinttal lett magasabb.

A benzinár 2012. április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint.

Az autósok 15-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a kutaknál.

Címkék: üzemanyag, benzin, gázolaj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.