Hírek
2015. Február 18. 06:00, szerda |
				Belföld				
Forrás: onlinejogsebesz.hu
				
				Elhunyt a haszonbérlő, mi lesz az érvényes szerződéssel?
 
				Mi a teendő, ha elhunyt egy föld haszonbérlője, és még él a vele kötött szerződés, a családtagok viszont nem jelentkeztek. A kérdést az onlinejogsebesz.hu válaszolja meg.
Kérdés:
	Tisztelt Jogsebész!
	Földünket haszonbérletbe adtuk. Nemrégiben tudomásunkra jutott, - nem hivatalos forrásból - hogy a haszonbérlőnk idén júliusban elhunyt. Úgy tudjuk, hogy az elhunytnak van egy örököse, aki azonban ez idáig nem jelentkezett nálunk. Nem nyilatkozott arról sem, hogy kívánja-e tovább bérelni a földet, és az érvényes szerződés szerint, ez év november végén esedékes földbérleti díjat sem fizette ki. Mi nem tudjuk megkeresni őt, mert nem ismerjük se a nevét, se a lakcímét. Mit tehetünk ez ügyben, hogyan deríthetjük ki az adatait, és milyen jogi lépéseket tehetünk, ha már eltelt a hagyatéki eljárás jogerőre emelkedése utáni 30 nap? Segítségüket előre is köszönöm! Tisztelettel.
Válasz:
	Tisztelt Kérdező!
	Javaslom Önnek, hogy az elhunytnak vélt haszonbérlőt levél útján keressék meg, mivel nem kizárt, hogy ha Ő nem is, de annak örökösei átveszik a levelét és felveszik Önnel a kapcsolatot. Amennyiben egészen biztos abban, hogy elhunyt, úgy az örökhagyó utolsó belföldi lakóhelye szerint illetékes jegyzőt keressék meg, hogy elhunyt-e. Amennyiben igen úgy álláspontom szerint a hagyatéki eljárás jogerőre emelkedése után póthagyatéki eljárás keretében az eljárás lefolytatható.
A kérdésre nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
	A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
	Ne feledje, joga van kérdezni!
	Tisztelettel:
	dr. Schill Szabolcs ügyvéd
	onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

