Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2022. Február 18. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek ittasan elkövetett halálos gázolás miatt egy csengelei férfit

Elítéltek ittasan elkövetett halálos gázolás miatt egy csengelei férfit

Nyolc év börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Járásbíróság első fokon azt a férfit, aki 2020 őszén ittasan halára gázolt egy motorost Csengele közelében, majd segítségnyújtás nélkül elhagyta a baleset helyszínét

- tájékoztatta a Csongrád-Csanád Megyei főügyészség helyettes szóvivője csütörtökön az MTI-t.

Saághy Flóra közölte, a bíróság a férfit halált okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés és háromrendbeli segítségnyújtás elmulasztása, valamint ittas járművezetés miatt mondta ki bűnösnek. A férfit véglegesen eltiltották a járművezetéstől.

A férfi 2020. szeptember 26-án, többórás italozást követően terepjárójába ült, majd a falu külterületén a sebességhatárt átlépve járművével áttért az út baloldalára, és fékezés nélkül elütötte az ott szabályosan, motorral közlekedő sértettet. Az ütközés után a vádlott járművével az árokba hajtva állt meg, ahol segítséggel kiszállt az autóból, és visszament a szántóföldön eszméletlen állapotban fekvő sértetthez. Meglökdöste a motorost, majd miután nem kelt fel, magára hagyta. A sérült a helyszínen életét vesztette.

2019 januárjában a vádlott szintén hosszabb italozást követően szállt autóba, majd a megengedettnél nagyobb sebességgel hátulról nekiütközött egy szabályosan haladó, kanyarodáshoz készülő személyautónak. A balesetben könnyebb sérüléseket szenvedő két sértettnek kérésük ellenére sem nyújtott segítséget, hanem kocsijába visszaszállva elhajtott.

A vádlott mindkét alkalommal vezetői engedély nélkül szállt autóba, mert jogosítványát korábbi ittas járművezetései miatt már bevonták.

Az ítélet ellen a vádlott és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést - közölte az ügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.

2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan

Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.