Hírek
2012. Február 17. 07:20, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Ez a lehetőség mindenki számára kedvező
Várhatóan áprilistól jelentkezhetnek a devizaadósok a kedvezményes árfolyamrögzítésre.
A Magyar Nemzetnek nyilatkozó szakértők véleménye az, hogy mindenkinek megéri igénybe venni ezt a lehetőséget. Kiemelték: a legjobban a közszférában dolgozók és a futamidejük elején járó adósok járnak vele.
Érdemes félretenni az alacsonyabb törlesztőrészletek által felhalmozott pénz egy részét, mert az így keletkező megtakarítás a hitel előtörlesztésére fordítható. Ha a tartozás egy részét visszafizetik, elkerülhető, hogy 2017 közepén – a rögzítés végeztével – a kelleténél jobban megemelkedett törlesztőrészletekkel találja magukat szembe.
A szakértők azonban figyelmeztetnek: nem szabad elsietni a döntést. A lap kitér rá, hogy aki ki szeretné váltani a korábban felvett kölcsönt, vagy más konstrukciókra váltana, jobban teszi, ha még az árfolyamrögzítés előtt cselekszik. A programot három évig nem hagyhatják el az adósok – ez idő alatt komplikálttá válhat a bankváltás.
Már csak azért is érdemes jól körülnézni a piacon, mielőtt szerződést kötnénk, mert a pénzintézetek kamatemeléseket hajtanak végre az árfolyamrögzítés bevezetése előtt – bizonyos vélemények szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

