Városlista
2025. december 26, péntek - KARÁCSONY

Hírek

2020. Május 14. 13:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Folyamatosan nő a forgalom a közutakon

Folyamatosan nő a forgalom a közutakon

Az elmúlt hetek alatt folyamatosan nőtt a forgalom a közutakon - mondta Bartal Tamás, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. vezérigazgatója csütörtökön a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

A vezérigazgató elmondta, arra számítanak, a járványhelyzet csillapodásával jelentősen nőhet a közutak forgalma is, ezért nagyon fontos, hogy mindenki betartsa a szabályokat.

Hozzátette, erre hívják fel a figyelmet országos kampányukban, amely hétfőn indult. Az akcióban videókkal, rádiós bejátszásokkal ösztönzik az embereket a biztonságos közlekedésre.

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. május elején azt közölte, hogy áprilisban az e-matrica rendszerben közlekedő személygépjárművek forgalma a felére, az e-útdíjrendszert használó tehergépjárműveké pedig ötödével esett vissza a múlt év azonos időszakához képest. Áprilisban a hazai személygépjárművek esetében 40, a külföldieknél 90 százalékkal kevesebb járműáthaladást érzékeltek, a tehergépjárművek esetében a hazaiaknál 15, a külföldieknél mintegy 27 százalékos volt a mérséklődés 2019 áprilisához képest.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is