Hírek
2020. Február 13. 13:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Forgalomba állt a MÁV saját gyártású első belföldi IC+ kocsija

Forgalomba állt a MÁV első, saját gyártású, belföldi forgalomra szánt másodosztályú InterCity (IC+) kocsija csütörtökön.
Az utasok a Déli pályaudvarról Zalaegerszegre közlekedő Göcsej InterCity járaton utaztak először az új járművön.
Tóth Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közlekedésért felelős helyettes államtitkára a vonat indulása előtt tartott sajtótájékoztatón hangsúlyozta, a magas szolgáltatási színvonalú közlekedési hálózatok folyamatos fejlesztése a fenntartható gazdasági növekedés, a javuló életminőség alapfeltétele.
Az ITM stratégiai célja, hogy a vasúti szolgáltatás színvonala, hatékonysága javuljon, a közösségi közlekedés versenyképes legyen az egyéni megoldásokkal szemben - tette hozzá a helyettes államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Január 17. 18:06, vasárnap | Belföld
Érdemes mielőbb nyilatkozni az adókedvezményekről
Célszerű már az első bérszámfejtés előtt nyilatkozni az adókedvezményekről, így a munkáltatók már a januári fizetésben is figyelembe veszik a munkavállalóknak járó adókedvezményeket - tájékoztatta az MTI-t Izer Norbert.
2021. Január 17. 15:38, vasárnap | Belföld
Kisiklott egy tehervonat Murakeresztúron - FOTÓK
Kisiklott egy tehervonat, egy konténer is leborult róla vasárnap a murakeresztúri vasútállomáson, a baleset a személyszállítást nem akadályozza - közölte honlapján a Mávinform.
2021. Január 17. 11:01, vasárnap | Belföld
Nem változik a magyarországi oltási terv
Semmiképpen nem szeretnének változtatni a hazai koronavírus-oltási terven - emelte ki az országos tisztifőorvos a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorának adott interjúban.
2021. Január 17. 10:24, vasárnap | Belföld
Folytatódik az oltás az idősotthonokban
Vasárnap is folytatódik az oltás a száz főnél nagyobb létszámú idősotthonokban, az ott élők és dolgozók az amerikai Moderna vakcináját kapják meg - hangzott el az M1 vasárnapi műsorában.