Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2023. Július 28. 09:14, péntek | PR
Forrás: (x)

Gödöllő közterületeit szépítik

Gödöllő közterületeit szépítik

Gödöllő város közigazgatási területeinek növényápolási munkáit, 2018 után idén is, nyílt közbeszerzésen nyerte el 2 évre, a Jánosik és Társai Kft. - tájékoztatott Jánosik Lajos cégtulajdonos

Munkájuknak köszönhetően a város 2019-ben megkapta az Arany Virág díjat, a Virágos Magyarországért környezetszépítő versenyen. A díj rangját jelzi, hogy a cím elnyerésért mintegy 400 település versenyez. A megmérettetésen kizárólag azok a települési önkormányzatok indulhatnak, amelyek saját forrásból „virágoztatják fel” környezetüket. Értékeléskor figyelembe veszik például a természeti örökség védelmét, a kiemelt zöldfelületek óvását, sőt, az adott településen, a levegő minőségét is. A gödöllőiek a külterületek fokozott gondozásával már elnyerték a környezettudatos zöld város címet is.

A Jánosik Kft. külterület gondozási ágazatának munkatársai már 12.000 darab egynyárit ültettek ki, 36.000 négyzetméteren nyírták le a sövényt, mintegy 7.000 négyzetméternyi területen gyommentesítettek. Ezeken túl, félmillió négyzetméteren fogják gyűjteni a lombot.

A külterület-gondozás a Jánosik Kft.-nek több mint 25 éve működő̋ ágazata. Szakembereik keze nyomán az ország több területén világosítanak parkokat, gondoznak játszótereket. Több hektárnyi gyepfelületet és erdős területet ápolnak a szakma igényeinek megfelelően. Minden évben építenek parkokat és folyamatosan gondozzák az újakat és a már meglévőket. Ha szükséges ipari alpin technikával dolgoznak, ápolják a fákat, gallyaznak, s játszóterek karban tartásáról is gondoskodnak. Modern kertészeti gépparkjukkal akár több 100 ezer négyzetméteres napelemparkokat, zöld felületek, hatékony és gyors gondozást is megoldják. Télen a hóeltakarítást, a jegesedés eltávolítását is elvégzik szerződött partnereiknél.

A külterület- gondozás a Jánosik és Társai Kft.-nek több mint 25 éve működő̋ ágazata. Az üzletág árbevételének közel 5 százalékát teszi ki a Gödöllőn végzett munka.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 10:05, szerda | PR

Beleznay Endre beveszi a Szigetvári Várat

sisakban, történelemmel ès humorral

2025. Július 30. 09:20, szerda | PR

„Gyógyvíz, palacsinta és humorfürdő”

Beleznay Endre csobbanása a Szigetvári Gyógyfürdőben

2025. Július 23. 16:04, szerda | PR

digitális detox: hogyan nyaralhat önfeledten? -a tudatos tervezés, az okoseszközök átgondolt használata segít

Budapest, 2025. július 22. - A nyári vakáció a feltöltődésről szól – legalábbis így lenne ideális.

2025. Július 18. 09:36, péntek | PR

Egy életre szól, minél hamarabb kezdődik, annál jobb

a fiataloknak is érdemes hosszú távra vagy a váratlan kockázatokra szóló biztosítást kötniük