Hírek
2017. Január 06. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Hepatitis-járvány van Nógrádban
Hepatitis \"A\" vírus által okozott fertőző májgyulladásban 14 ember betegedett meg Rimóc községben az elmúlt napokban - közölte a Nógrád Megyei Kormányhivatal csütörtökön az MTI-vel.
A járvány megfékezésére a népegészségügyi szakemberek, a rimóci önkormányzat munkatársai, a helyi háziorvos és védőnő közreműködésével az év elején a községben helyszíni szemlét tartottak, amelynek célja további betegek felkutatása volt. Ennek során mintegy 250-en kaptak védőoltást, illetve megkezdődött a járvány elleni védekezési módok oktatása is - írták a közleményben.
A megfelelő személyi és környezeti higiénia betartása ugyanis jelentős mértékben csökkenti a fertőzés kockázatát. A fertőző májgyulladás lappangási ideje 2-8 hét - tette hozzá a kormányhivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
2026. Március 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha ukránbarát kormányt választunk, adósrabszolgává tesznek benneteket
2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld
MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

