Hírek
2021. Február 26. 18:08, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Idén eddig tizennyolcan haltak meg lakástűzben
Idén már több mint ezerháromszáz otthonban keletkezett tűz, kilencvenöten sérültek meg és tizennyolcan vesztették életüket
- közölte pénteken az MTI-vel az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, kiemelve: füstérzékelő használatával haláleseteket, füstmérgezéseket lehetne megelőzni.
Azt írták, hogy a legtöbb tűzeset nyílt láng használata vagy elektromos hiba miatt következik be. Gyakori, hogy a fűtőeszköz, a kémény rossz állapota, dohányzás vagy főzés vezet lakástűzhöz.
Egy plafonra szerelt füstérzékelővel a halálesetek, füstmérgezések megelőzhetők lennének, a keletkezett kár mértéke pedig minimalizálható lenne, hiszen a szerkezet a tűz keletkezésekor azonnal jelez - tették hozzá.
Kitértek arra, hogy legutóbb szerdán halt meg egy ember, miután kigyulladt egy hatvan négyzetméteres lakóház több helyisége Jásziványban. Az elsődleges vizsgálatok alapján a tüzet nyílt láng használata okozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

