Hírek
2020. Június 13. 12:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem
Jelentősen csökkent a súlyos közúti balesetek száma márciusban

Jelentősen csökkent a sérüléssel járó balesetek száma a közutakon márciusban a koronavírus-járvány miatt – mondta Szatmári-Margitai Gergely ügyvéd szombat reggel az M1-en.
Az ügyvéd elmondta, Magyarországon átlagosan havonta 1400-1500 személyi sérüléssel járó baleset történik; márciusban ez a szám 855-re csökkent.
Kitért arra is, hogy bár a balesetek száma csökkent, továbbra is problémát jelent a gyorshajtás.
A járvány idején visszaeső közúti forgalom miatt is sok városban bicikliutakat jelöltek ki az autóutakon, így az újra élénkülő forgalomban figyelni kell a megváltozott helyzetre - jelezte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede