Hírek
2012. Február 10. 14:00, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Kétszer gyakrabban okoznak balesetet
Kétszer nagyobb valószínűséggel okoznak balesetet azok, akik marihuánát fogyasztanak gépjárművezetés előtt, mint azok, akik alkoholtól és drogtól mentesen ülnek a volán mögé – állapították meg kanadai kutatók.
A kanadai Dalhousie Egyetem munkatársai több mint 49 ezer ember adatait tartalmazó kilenc korábbi tanulmány eredményeit összegezték és elemezték.
Az eredeti tanulmányokban a marihuána használatát vagy vérvizsgálattal, vagy önbevallással igazolták közlekedési baleseteket követően. Kiderült, hogy azok a sofőrök, akik a marihuána elfogyasztása után három órán belül vezettek gépjárművet, kétszer gyakrabban okoztak balesetet. Különösen a halállal végződő esetek száma szaporodott.
Egy 2007-ben készült skót tanulmány adatai szerint 537, 17-39 éves vezető közül 15 százalék szívott marihuánát a forgalomban való részvételt megelőző 12 órában.
A marihuána a leggyakrabban használt illegális kábítószer világszerte, így egyre több autóvezető él vele.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról

