Hírek
2011. Augusztus 22. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Kitört az Etna
Európa legmagasabb tűzhányójából, az Etnából 3 órán keresztül ömlött a láva és hamufelhőt lövellt a magasba. Lakott terület nem volt veszélyben, de Catania repülőterén fennakadásokat okozott a hamu: több járat késett.
Mint az utóbbi alkalmakkor, most is a tűzhányó délkeleti oldalán egy nagyon aktív kráterből dőlt az izzó láva és indult el több folyamban is lefelé az amúgy lakatlan területen - közölte a Híradó.
A hamufelhő fennakadásokat okozott Catania repülőterének működésében. Bár nem kellett lezárni a légikikötőt, több járat késéssel indult, illetve érkezett- tájékoztatott az Inforádió.
A 3322 méter magas Etna működése rendszeresnek mondható, idén már kilencszer tört ki.
OririentPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a következő két nap folyamán
Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a \"következő két nap folyamán\" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.
2026. Április 15. 11:00, szerda | Külföld
Zelenszkij: április végéig befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 15. 10:00, szerda | Külföld
Alekszandr Lihacsov: a Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát
A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

