Hírek

2011. Augusztus 07. 14:41, vasárnap | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Kővágó második lett a londoni Gyémánt Liga-viadalon

A diszkoszvető Kővágó Zoltán 66.29 méteres eredményével a második helyen végzett a londoni Gyémánt Liga-viadalon.

A magyar kiválóság első két dobása érvénytelen volt, ám utána 59.22 méteres dobással versenyben maradt. Kővágó az utolsó dobás előtt a nyolcadik helyen állt, ám akkor 66.29-cel felkerült a dobogó második fokára. A viadalt a litván Virgilijus Alekna nyerte meg 66.71-es eredménnyel.

Baji Balázs személyében még egy honfitársunk versenyzett a londoni viadalon, ám ő a 110 méteres gátfutásban nem jutott be a döntőbe.

A világbajnoki címvédő amerikai Sanya Richards-Ross idei legjobbján csaknem egy másodpercet javítva, kiváló, 50 mp-en belüli eredménnyel nyerte meg a női 400 métert. A múlt szombati Gyulai István-emlékversenyen 200-on második Richards-Ross – a viadal honlapja szerint – nagy csatát vívott a jamaicai Rosemarie Whyte-tal, akit végül 18 századdal előzött meg, s nagyszerű, 49.66 mp-es idővel ért célba elsőként.

A női 400 méter mellett férfi ugrószámok emelkedtek ki szombaton. Magasban az olimpiai bajnok orosz Andrej Szilnov 2.36 méterrel nyert, s előzte meg a 2.37-tel világranglista-vezető, amerikai Jesse Williamset (2.34 m). Hármasugrásban az amerikai Christian Taylor villogott, egyéni csúcsát alaposan megjavítva, 17.68 méterrel, az év harmadik legnagyobb ugrásával győzött.

A vágtaszámokban a papírforma érvényesült, miután női százon a ranglistaelső amerikai Carmelita Jeter (10.93 mp), férfi 200-on pedig honfitársa, az olimpiai bronzérmes Walter Dix (20.16 mp) diadalmaskodott.