Hírek
2012. Augusztus 03. 14:29, péntek |
Sport
Forrás: MTI
London 2012 - Bor Barna vigaszágon, két országos csúcs a medencében - DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ

Bor Barna két megnyert mérkőzés után a negyeddöntőben alulmaradt, ezzel a vigaszágra került a londoni olimpia cselgáncstornájának +100 kg-os kategóriájában.
A tavalyi nyílt világbajnokságon ezüstérmes, az elmúlt három Európa-bajnokságon egyformán második paksi dzsúdós előbb a jukót érően kétszer megintett holland Luuk Verbijt győzte le, majd ipponnal a marokkói el-Mehdi Malkit múlta felül, de a nyolc között ő kapott ki két intés miatt a legutóbbi két vb-n ezüstérmes német Andreas Tölzertől. Bornak a vigaszágon két mérkőzést kell nyernie a bronzérem megszerzéséhez.
Az úszóknál a Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik összeállítású 4x100 méteres vegyesváltó 3:34.44 perces országos csúccsal bejutott - mégpedig a hetedik helyen - a szombat esti fináléba. A 3:34.57-es régi rekordot májusban, a debreceni Európa-bajnokságon érte el a magyar kvartett, amelyben akkor Cseh helyett Bernek Péter szerepelt. A staféták első emberének ideje is hitelesíthető, így Cseh 100 m háton úszott 53.78 mp-es eredménye is országos csúcs. Az 53.88-as korábbit ugyanő még 2009. június 28-án ért el az országos bajnokságon.
Délelőtti úszásával Gyurta Gergely 12., Kis Gergő pedig 19. lett 1500 m gyorson, míg a Verrasztó Evelyn, Sztankovics Anna, Jakabos Zsuzsanna, Dara Eszter összeállítású négyest a női 4x100 méteres vegyesváltók küzdelméből kizárták rossz váltás miatt.
A sportlövőknél Sidi Péter szétlövésben maradt le a fináléról a kisöbű szabadpuska fekvő számában - 11. lett -, a súlylökő Kürthy Lajos pedig a 21. helyen zárt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 03. 08:10, szombat | Sport
Premier League - Kerkez bekerült a szezon csapatába a szurkolóknál
Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott védője bekerült a szezon csapatába az angol labdarúgó-bajnokságban a szurkolók szavazatai alapján.
2025. Május 03. 08:04, szombat | Sport
Miami Nagydíj - A rekordot döntő Antonelli rajtol az élről a sprintfutamon
Meglepetésre a 18 éves Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Miami Nagydíj pénteken rendezett sprintkvalifikációját, így a szombati rövid távú futamot ő kezdi majd az élről.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport
MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra
Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.
2025. Május 01. 22:27, csütörtök | Sport
Kronome Ákos: Egy teljesen gondmentes versenyt zártunk, és a dobogó is megvolt.
Élménybeszámoló Ákostól a pilótától, a Diósgyőr Rally után, amit a P12-es kategóriában meg is nyertek!