Hírek
2020. Május 21. 16:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Magyarországon már minden Mol-töltőállomás üzemel
Nem lesznek átmeneti kútbezásárások a Mol magyarországi hálózatában, mind a 468 töltőállomásuk zavartalanul üzemel - közölte a Mol szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint, bár korábban 28 töltőállomás bezárására készült a cég, amely a hálózat 6 százaléka, ez az elmúlt időszak fejleményei alapján mégsem szükséges. A koronavírus-járvány enyhülésével fokozatosan csökkennek országszerte és a régióban is a korlátozó intézkedések. Mindez a Mol-csoport kiskereskedelmi forgalmán, az értékesítéseken is meglátszik.
"Míg korábban csoportszinten 30-40 százalékkal csökkent az üzemanyag-értékesítés az előző év hasonló időszakához képest, addig az utóbbi időben jelentős javulást látunk" - írták.
A tájékoztatás szerint a vállalatcsoport mintegy 2000 töltőállomása tart nyitva a régióban. Csehországban 29, Szerbiában 26, Szlovákiában-Szlovéniában 1-1 töltőállomásukat nyitják meg újra. Boszniában 33 töltőállomáson térnek vissza a normál működéshez a korábbi csökkentett nyitva tartásról - áll a közleményben.
Orosz András, a Mol Magyarország kiskereskedelmi vezetője a közlemény szerint hangsúlyozta: számukra kulcsfontosságú, hogy fogyasztóiknak biztosítsák töltőállomásaik elérhetőségét.
A munkatársak és vásárlók egészségére és biztonságára továbbra is a kiemelt figyelmet szentelnek, éppen ezért a korábban bevezetett óvintézkedéseik a jövőben is érvényben maradnak, ezzel is megelőzve a járvány terjedését - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

