Hírek
2019. Április 27. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megdőlt a napi melegrekord
Megdőlt a napi melegrekord pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.
Mostanáig ezen a napon 30,4 Celsius-fok volt a csúcshőmérséklet, amit 1934-ben Szerepen mértek. Most ennél fél fokkal melegebb volt Békés megyében. Békéssámsonban 30,9 fokig emelkedett a hőmérséklet.
Kitértek arra is, hogy szoros volt a "verseny", mert Bakson, Fülöpházán, Kiskunmajsán, Kübekházán és Pitvaroson is 30,8 fokot regisztrált a mérőműszer, valamint további nyolc alföldi állomáson volt 30,5 és 30,7 fok között a csúcs. A budapesti rekord (29,3 fok, 2013) viszont marad a továbbiakban is, mert a belvárosban "csak" 29,2, míg Pestszentlőrincen 28,9 fokot regisztráltak.
Az előrejelzés szerint a következő napokban hidegfront hoz lehűlést és csapadékot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

