Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2011. December 24. 13:34, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI - Fotó: Reuters

Megérkezett a Szojuz

Megérkezett a Szojuz

Megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) pénteken a Szojuz orosz űrhajó fedélzetén egy orosz, egy amerikai és egy holland űrhajóssal – közölte az orosz űrrepülési ellenőrző központ (CUP).

Az űrhajó, amely fedélzetén Oleg Kononyenko orosz parancsnokkal, Don Pettit amerikai és André Kuipers holland űrhajóssal szerdán indult a kazahsztáni Bajkonurból, automatikus üzemmódban kapcsolódott az ISS-hez.

A három űrhajós fél évig tartózkodik majd az űrállomáson az orosz Anton Sklaperov és Anatolij Ivanisin, valamint az amerikai Dan Burbank társaságában, akik november 14-én indultak a világűrbe.

Oroszország jelenleg az egyetlen ország, amely az amerikai űrsiklóprogram leállítása után űrhajósokat képes az ISS-re juttatni. Augusztusban egy Progressz teherűrhajó balesete után felfüggesztették a Szojuz űrhajók indítását.

Címkék: bajkonur, ISS, Progressz, Szojuz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után

A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.

2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható

Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.