Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2019. Május 15. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megerőszakolt és megölt egy idős nőt, elítélték

Megerőszakolt és megölt egy idős nőt, elítélték

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés és más bűncselekmények miatt 25 év fegyházra ítélte a Balassagyarmati Törvényszék kedden azt a férfit, aki tavaly bántalmazott és megerőszakolt egy 72 éves nőt.

Az asszony a bántalmazásba belehalt - közölte az MTI-vel a törvényszék sajtótitkára.
Bolyós Gergő elmondta: a 21 éves vádlott 2017. április 17-én erősen ittas állapotban, minden előzmény nélkül rátámadt a szomszédos házban élő, mozgásában és védekezésben erőteljesen korlátozott idős asszonyra. Megverte, megerőszakolta, majd a magatehetetlen nőt magára hagyta.

Az asszony az elszenvedett sebesülések következtében életét vesztette.

A vádlott védője fellebbezést jelentett be, az ügyészség pedig fenntartott három nap gondolkodási időt, így az ítélet nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld

Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén

Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld

Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik

2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Belföld

Teljesen le kell állítani a paksi atomerőművet

A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése