Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2023. Július 15. 09:04, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Megnyílt Veszprém vasútállomás felújított utascsarnoka

Megnyílt Veszprém vasútállomás felújított utascsarnoka

Az állomás felújítása a Veszprém-Balaton 2023 EKF programhoz csatlakozva valósul meg, pénteken a felújított utasforgalmi területeket adják vissza az utasoknak, a projekt pedig ősszel fejeződik be teljeskörűen.

A tájékoztatás szerint idén februárban kezdődött a felújítás, a munkálatok két ütemben valósulnak meg. Az első ütem július 14-én zárul. A nyár folyamán az aluljáró környezetében lévő fedett területen is telepítik a jegykiadó automatákat, így hamarosan az utascsarnokon kívül is lesz lehetőség jegyvásárlásra.

Az épület mostantól lépcsőn és rámpán is megközelíthető, az utasváróba pedig fotocellás ajtókon léphetünk be. A váróteremben új burkolatok, álmennyezet és világítás épült ki, a bútorokat is lecserélték, étel- és italautomatát is kihelyeztek, valamint akadálymentesített mosdó is az utasok rendelkezésére áll. A könnyebb tájékozódás érdekében a felújított területeken megújultak a statikus utastájékoztató elemek is (táblák, piktogramok), továbbá a váróteremben új dinamikus utastájékoztató rendszert (digitális monitor) építettek ki.

Az állomás környezetében lévő, a városhoz tartozó területek önkormányzati beruházás keretében megújulnak. Emiatt jelenleg a város felől az állomásépület előtti burkolt felületen keresztül, a nyugati oldalon kialakított sávban lehet megközelíteni a fedett aluljárót.

A beruházás második ütemében befejezik az épület teljes színezését, a peronok felőli oldalon az előtető építését, valamint az épület körüli tér térkövezését is.

Veszprém vasútállomás felújítása 1,105 milliárd forintból, 750 millió forint a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Főváros támogatásból és 355 millió forint értékű MÁV saját forrásból valósul meg - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László

A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.