Városlista
2026. július 5, vasárnap - Sarolta, Emese

Hírek

2011. Október 20. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

Mégsem lesz előrehozott kötelező díjhirdetés

Mégsem lesz előrehozott kötelező díjhirdetés

A Biztosítás.hu internetes alkusz információ szerint - az előzetes tervek ellenére - idén mégis október 30-án jelennek meg nyomtatásban a biztosítók kötelező tarifái.

Korábban azt írták, hogy mivel október 30-a idén vasárnapra esik, a PSZÁF szerette volna az autósok érdekében úgy módosíttatni a KGFB törvényt, hogy a díj idén két nappal korábban, azaz 28-án pénteken kerüljön közzétételre.Erre azonban az idei díjhirdetés előtt már nem kerül sor. A MABISZ mai konferenciáján bejelentették: a vasárnapi megjelenés miatt a díjak a Bors-ban és a Nemzeti Sportban fognak megjelenni. Ez ugyan nem a legjobb megoldás, de a biztosítótársaságok a gyilkos verseny miatt egy perccel sem merik korábban kiadni tarifáikat, mint azt számukra a jelenleg hatályos törvény előírja. A Biztosítás.hu szerint ezzel igen rövid idő marad a kötelező biztosítási díjak alkuszok általi leprogramozására, de a portál azt ígéri, november elsején már kalkulálni tudnak a díjaikat ellenőrizni kívánó autósok.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld

Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége

A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon

2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását

Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.