Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2018. Május 23. 18:07, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megszúrta alvó férjét, majd hagyta elvérezni - 15 évet kapott

Megszúrta alvó férjét, majd hagyta elvérezni - 15 évet kapott

Nem jogerősen 15 év fegyházbüntetésre ítélte a Zalaegerszegi Törvényszék szerdán azt a nagykanizsai asszonyt, aki tavaly nyáron késsel megszúrta alvó férjét, majd hagyta elvérezni.

A vádirat szerint a nő és a férfi házassága a köztük lévő viták és esetenkénti bántalmazás miatt megromlott, ezért 2015-ben szétköltöztek. Ennek ellenére továbbra is kapcsolatban voltak, a férfi nagykanizsai hegyi birtokát, illetve az ingatlanhoz tartozó területet is együtt gondozták.

Tavaly augusztusban ott italoztak, miközben többször összeszólalkoztak, szidalmazták egymást. A vita hevében a férfi megfenyegette a nőt egy késsel, majd később lefeküdt a teraszon lévő hintaágyba.

Az erősen ittas állapotban lévő férfi elaludt, a felesége ezután az asztalon hagyott késsel mellkason szúrta. A férfi még fel tudott kelni, beszélt is a nőhöz, majd összecsuklott és elájult.

Az asszony nem hívott segítséget, tovább italozott, és csak akkor hívta fel egyik ismerősét, miután észlelte, hogy a férfi teste hideg. Az ismerős a helyszínről értesítette a rendőrséget.

Az eljárás során a nő azzal védekezett, hogy erős felindulásból cselekedett, de nem akarta megölni a férjét. A törvényszék azonban azt állapította meg, hogy a vádlottnak szándékában állt ölni, kihasználta, hogy a férje alszik, erősen ittas, illetve védekezésre képtelen állapotban volt.

A bíróság enyhítő körülményként vette figyelembe többek között a vádlott büntetlen előéletét, beismerő vallomását, megromlott fizikai állapotát, súlyosbító körülményként értékelte viszont ittas állapotát a gyilkosság idején.

A Zalaegerszegi Törvényszék védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés miatt 15 év fegyházban letöltendő szabadságvesztésre ítélte az eddig szabadlábon hagyott asszonyt, aki az ítélethirdetést követően előzetes letartóztatásba került.

A vádlott és ügyvédje a bűncselekmény minősítésének megváltoztatása, illetve enyhítés miatt fellebbezett, ezért az ítélet még nem jogerős.

Címkék: késelés, Nagykanizsa

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.