Városlista
2025. május 29, csütörtök - Magdolna

Hírek

2016. Január 27. 07:42, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Megzavarták Angela Merkel beszédét egy tudományos intézet avatóünnepségén

Megzavarták Angela Merkel német kancellár beszédét egy tudományos intézet avatóünnepségén - jelentette kedden a német sajtó.

Az alkalmazott tudományokkal foglalkozó Fraunhofer Társaság Halléban működő új anyagtudományi intézete (IMWS) hétfői hivatalos megnyitóján a kancellár beszéde közben a közönség soraiban egy férfi felállt és a kormány menekültpolitikájáról szólva kifejtette, hogy aggódik gyermekei jövőjéért. Angela Merkelnek címezve szavait hozzátette: "Öntől mint fizikustól felelősségteljes döntéseket várok".

A kancellár szavába vágó férfi egy transzparenst tartott a magasba, rajta azzal a felirattal, hogy "Semmi kísérletezés", amely egyszerre utal Angela Merkel korábbi foglalkozására és pártja, a Kereszténydemokrata Unió (CDU) egy korábbi választási szlogenjére.

Angela Merkel válaszában kiemelte, hogy felelősségteljesen jár el és mindent megtesz azért, hogy jól alakuljon Németország sorsa.

A közönség megtapsolta a kancellárt, a beszédét megzavaró férfit kivezették a teremből.

Kiderült, hogy a férfi a merseburgi műszaki főiskola oktatója. Az intézet rektora, Jörg Kirbs keddi nyilatkozatában elítélte a rendezvény megzavarását. Kiemelte, hogy az oktató nem magánemberként, hanem a főiskola képviseletében vett részt az IMWS megnyitóján, és a kancellár beszédének megzavarásával "visszaélt a vendégjoggal". Hozzátette, hogy a főiskola jogi lépéseket fontolgat az oktatóval szemben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 29. 05:00, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá

Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.

2025. Május 28. 20:03, szerda | Külföld

Továbbra is ömlik a víz a parajdi sóbányába, megyei válságstáb alakult a turizmus megmentésére

Továbbra is ömlik a megduzzadt Korond-patak vize a parajdi sóbányába, és szerdán várhatóan a létesítmény turisták által látogatható részét is eléri.

2025. Május 28. 17:25, szerda | Külföld

Súlyosan megsebesített egy medve egy nőt Szlovéniában

Barnamedve támadt rá egy nőre, és súlyosan megsebesítette Szlovéniában, a fővárostól, Ljubljanától mintegy tíz kilométerre délkeletre fekvő Skofljica külvárosában, egy erdőszélen - közölte szerdán a ljubljanai rendőrség.

2025. Május 27. 07:57, kedd | Külföld

Rendőrség: nem terrorcselekmény történt Liverpoolban, 27 sérültet vittek kórházba

A rendőrség nem terrorcselekményként kezeli a Liverpool futballcsapatának hétfői esti bajnoki győzelmi parádéján történt incidenst. Az északnyugat-angliai nagyváros központjában autó hajtott az ünneplő tömegbe.