Hírek
2020. Szeptember 03. 18:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Mérséklődhet a gazdasági visszaesés
Mérséklődhet a gazdasági visszaesés a harmadik negyedévben - mondta Regős Gábor, a Századvég Gazdaságkutató makrogazdasági üzletágvezetője csütörtökön az M1 csatornán.
Hozzátette: a második negyedévben a pénzügyi és biztosítási ágazat kivételével minden területen visszaesés volt. A gazdasági mutatók szerint a turizmus, az ipar, ezen belül a járműipar, a szállítás, illetve a szórakoztatóipar terén is nagy volt a hanyatlás.
A csökkenés leginkább a koronavírus-járvány miatt hozott, a második negyedévre jellemző szigorú korlátozásokkal magyarázható, amely a harmadik negyedévben már kevésbé volt jelen - fűzte hozzá Regős Gábor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
Tanács Zoltán: a tudomány szabadsága nem azonos az ellenőrizhetetlenséggel
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
A BYD tovább erősít a stratégiai helyszínként kezelt magyar piacon
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

