Hírek
2024. Április 01. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: három melegrekord is megdőlt szombaton
Megdőlt a 113 éves országos és a 98 éves fővárosi melegrekord, valamint az országos hajnali melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján vasárnap.
Azt írták: szombaton országszerte nyáriasan meleg idő volt. A Bács-Kiskun vármegyei Kelebián 27,6 Celsius-fokig melegedett fel a levegő, amivel megdőlt az erre a napra vonatkozó melegrekord. A korábbi rekord 26,9 fok volt, amit még 1911-ben, Szerepen regisztráltak.
A fővárosban, Pestszentlőrincen 25,0 fokot mértek, amivel az erre a napra vonatkozó fővárosi melegrekord dőlt meg. A korábbi rekord 24,1 fok volt, amit Budapest Országút állomáson, 1926-ban regisztráltak.
Emellett a Győr-Moson-Sopron vármegyei Koroncó meteorológiai állomáson 15,8 fok volt szombat hajnalban, ami új hajnali melegrekordot jelent. A korábbi rekord 14,3 fok volt, amit még Budapesten, Lágymányoson mértek 2017-ben.
A HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán is írt a rekordokról, itt azt írták, szombaton 18 meteorológiai állomáson dőlt meg a korábbi, 26,9 fokos melegrekord. Emellett szombaton a mérőállomásokon rögzített napi maximum-hőmérsékletek országos átlaga 25 fok volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

