Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2017. Február 26. 13:08, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Munkaerőhiány miatt nőhet az új építésű lakások ára az idén

Munkaerőhiány miatt nőhet az új építésű lakások ára az idén

Vélhetőleg nőni fog az új építésű lakások ára az idén, mert a munkaerőhiány miatt nagyobb költséggel jár az építkezés - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője vasárnap az M1 aktuális csatornán.

Hozzátette, a sok új lakás azonban hozzájárul a magyar ingatlanállomány egészének minőségi javulásához, hiszen ezek a lakások, házak később a használtlakás-piacon fognak megjelenni.

Elmondta, tavaly több mint 30 ezer építési engedélyt adtak ki, ami két és félszerese az egy évvel korábbinak. Ez azt jelenti, hogy még nagyobb növekedés várható 1-2 év múlva, amikor átadják ezeket a lakásokat.

Balogh László ismertette, februárban 68 százalékkal több lakást kínáltak megvételre, mint egy évvel korábban, hozzátéve, hogy sok esetben tervekről van szó, amelyek még építési engedélyezés alatt állnak.

Kitért arra, hogy a családi ház építésében gondolkodók szerencsésebb helyzetben vannak, mert kisebb kivitelező csapatokat könnyebb találni, mint a nagyobb volumenű projektekhez.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta