Hírek
2011. Július 13. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: HírTV
Negyedszer robbantották fel a gázvezetéket
Hajnalban ismét felrobbantották az Egyiptomból Izraelbe és Jordániába földgázt szállító vezeték elosztó terminálját.
A Sínai-félszigeten, az izraeli határ közelében lévő létesítményt maszkos fegyveresek támadták meg. Idén ez már a negyedik ilyen akció.
Az áprilisi robbantás miatt több hétre le kellett állítani a gázszállítást. A zsidó államba ezen a vezetéken keresztül érkezik az importált földgáz 45 százaléka. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld
Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről
Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

