Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2023. November 20. 12:06, hétfő | Kék hírek
Forrás: MTI

Nem védte meg a lányát a nevelőapjától, börtönbüntetést kaphat

Nem védte meg a lányát a nevelőapjától, börtönbüntetést kaphat

Büntetése súlyosítását indítványozza a másodfokú eljárásban a Győri Fellebbviteli Főügyészség annak a nőnek, aki éveken át nem hitte el lányának, hogy a nevelőapja szexuálisan bántalmazza.

A főügyészség hétfőn az MTI-vel közölte: az első fokon eljáró Tatabányai Törvényszék kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt két év börtönbüntetésre ítélte a nőt, a végrehajtást négy évre felfüggesztve.

A törvényszék a nevelőapát folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt 11 év fegyházbüntetésre ítélte és eltiltotta bármely olyan foglalkozás gyakorlásától, amelynek részeként 18. életévét be nem töltött személlyel kerülne kapcsolatba.

A férfi és a nő 2013-ban kötöttek házasságot, közös gyermekük is született. Együtt nevelték a nő korábbi kapcsolatából, 2003 októberében született lányát is. A férfi 2014-től, amikor a gyermek még nem töltötte be a 12. életévét, szinte napi rendszerességgel szexuális cselekményt végzett vele.

Előfordult, hogy a kislány alvó állapotát használta ki, de 2016-tól már erőszakot is alkalmazott a lány ellenállásának leküzdése érdekében.

A férfi megparancsolta a lánynak, hogy ne beszéljen senkinek a történtekről, de a gyermek számos alkalommal elmondta azt az édesanyjának, aki azonban nem hitt neki. Amikor a lánya segítséget kért tőle, testi fenyítésben is részesítette.

A nő ezen túlmenően testileg és lelkileg is elhanyagolta a lányát, nem gondoskodott arról, hogy iskolába járjon, érdektelenséget mutatott sorsával, problémáival kapcsolatban.

A szülők magatartása miatt a kislány érzelmi, erkölcsi fejlődése sérült.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint a férfi büntetése kellően szigorú, viszont a nőé enyhe.

Fotó: Illusztráció - Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Kék hírek

BRFK: milliókat csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek hazudó férfi egy kétségbeesett anyától

Mintegy 20 millió forintot csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek kiadó 53 éves férfi egy kétségbeesett anyától, a bűncselekményt kihallgatáson beismerő B. Gábort letartóztatták - közölte a a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Kék hírek

Azonnali hatállyal elbocsátottak egy beteget bántalmazó mentőst

Azonnal hatállyal megszüntette az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) annak a mentősnek a munkaviszonyát, aki brutálisan bántalmazott egy férfit kedden Heves vármegyében - közölte az OMSZ szerdán az MTI-vel.

2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Kék hírek

Kilencen könnyen, ketten súlyosan megsérültek az ürömi szüreti felvonuláson

Az ürömi szüreti felvonuláson leszakadt egy lovasszekér jobb oldala a rajta tartózkodók alatt szombaton délután, elsődleges adatok szerint a balesetben kilencen könnyen, ketten pedig súlyosan megsérültek

2025. Szeptember 29. 07:32, hétfő | Kék hírek

Megtalálták a hetekkel ezelőtt eltűnt túrázót a Pilisben

Vasárnap délelőtt megtalálták a szeptember 7-én eltűnt túrázó holttestét a Pilisben - közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a közösségi oldalán.