Városlista
2025. augusztus 17, vasárnap - Jácint

Hírek

2011. Október 28. 07:17, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Nő a súlyosan mozgáskorlátozottak támogatása

Nő a súlyosan mozgáskorlátozottak támogatása

Átalakul a súlyosan mozgáskorlátozott személyek közlekedési támogatási rendszere, ösztönzi a jogosultakat, hogy új gépjárműveket vásároljanak – jelentette be a szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár.

Soltész Miklós bejelentette, hogy a súlyosan mozgáskorlátozott személyek közlekedési nehézségeinek könnyítésére létrejött támogatási rendszer 2011. július 2-tól jelentős mértékben átalakult. Az átalakítás oka, hogy a korábbi támogatási rendszer átláthatatlan volt, visszaélésekre adott lehetőséget és elértéktelenedett, a támogatás mindössze 300 ezer forint volt. Ez egyfajta „roncsderbi” kialakulását eredményezte, öreg, elhasznált autókhoz jutottak az emberek. Az új rendszer célja, hogy ezen változtasson, ezért emelkedik a támogatás összege, annak érdekében, hogy használható gépjárművekhez lehessen hozzáférni - olvasható a kormány honlapján.

Az államtitkár kifejtette, a rendszer átalakítása után a támogatás összege új gépjármű vásárlása esetén 900 ezer forintra, használt jármű vásárlása esetén 600 ezer forintra emelkedik. Gépjármű szerzési támogatásra a mozgásszervi fogyatékossággal élő személy, illetve az ő jogán vele közös háztartásban élő közeli hozzátartozója jogosult. Az átalakítás egyik lényeges eleme az is, hogy megváltozik a mozgáskorlátozottság igazolására vonatkozó eljárásrend és a korábbi, sok visszaélésre lehetőséget adó rendszer helyett, az ellátásra való jogosultságot orvosszakértői vizsgálatokon alapuló igazolások határozzák meg. Az államtitkár kiemelte azt is, hogy az idei 700 milliós keretösszeg után, 2012-ben várhatóan 1 milliárd forint áll rendelkezésre a támogatásokhoz, de amennyiben a konstrukció megfelelően működik ez az összeg még ki is egészíthető.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt