Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2023. Június 17. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Nyolcvan új elektromos kórházi ágyat adtak át az ajkai kórházban

Nyolcvan új elektromos kórházi ágyat adtak át az ajkai kórházban

Az ajkai kórház az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően a magyar és az európai egészségügy élvonalába kerül - hangsúlyozta a területfejlesztési miniszter Ajkán pénteken.

Navracsics Tibor 80 új elektromos kórházi ágy átadása alkalmából tartott sajtótájékoztatón közölte, hogy az új ágyak mellett jelentős beruházás a kórház fertőzőosztályának teljes felújítása. A június végén átadandó beruházás összértéke 3 milliárd forint - fűzte hozzá.

Azt mondta, ezzel a tavaly tett ígéretét váltja valóra, amikor a városnak szövetséget ajánlva elköteleződött egyebek mellett az egészségügyi beruházás támogatása mellett.

Nagy Zoltán, az Ajkai Magyar Imre Kórház főigazgatója közölte, hogy a 80 új ágy érkezésével 429 megújult ágyon gyógyulhatnak a betegek az intézményben.

Címkék: ajka, kórház

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát