Városlista
2025. február 19, szerda - Zsuzsanna

Hírek

2020. Július 16. 14:06, csütörtök | Életmód
Forrás: mti

Online tanítják a stroke tüneteinek felismerését a Semmelweis Egyetem orvosai

Online tanítják a stroke tüneteinek felismerését a Semmelweis Egyetem orvosai

Online tanítanak a stroke tüneteinek felismeréséről orvosok július 22-én, szerdán, a Semmelweis Egészségnapon - közölte a Semmelweis Egyetem szombaton az MTI-vel.

Az első gyanús jelre mentőt kell hívni a stroke betegekhez, hogy legyen esély a maradandó károsodás elkerülésére - írták, hangsúlyozva, hogy mindezt nehezíti, hogy az esetek 80 százalékában nem jár fájdalommal az agyi vérellátásban bekövetkező zavar. A közlemény szerint a civilizációs ártalmak által befolyásolt népbetegségek közül a legtöbb maradandó károsodást a stroke okozza.

Az egyetem arra is felhívta a figyelmet, hogy népbetegségek listáján a szívinfarktust követően az agyi infarktus, a stroke okozza a legtöbb halálesetet és ez vezeti a tartós rokkantságot okozó megbetegedések listáját is.

Az ingyenes online rendezvényre az egyetem honlapján lehet jelentkezni - tudatta az intézmény.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 19. 07:34, szerda | Életmód

MCC: díjazták Magyarország legjobb gimnáziumait

Ünnepélyes gála keretében ismerte el és díjazta Magyarország 100 legjobb gimnáziumát a Mathias Corvinus Collegium (MCC) és az Oktatási Hivatal (OH) .

2025. Február 17. 09:19, hétfő | Életmód

Nyitrai Zsolt: már a gyógyszertárakban is lehet Gondosórát igényelni

A kormányablakok mellett már a gyógyszertárakban is lehet regisztrálni a Gondosórára - közölte a kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki biztos vasárnap a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. Február 16. 08:55, vasárnap | Életmód

Meteorológia: a jövő hét elején hideg éjszakák jönnek

Egyre csípősebb, hidegebb éjszakák elé nézünk, országszerte fagy várható az éjszakai órákban, a jövő hét elején akár mínusz 15 Celsius-fok alá is hűlhet a levegő, amire legutóbb 2022-ben volt példa

2025. Február 15. 08:22, szombat | Életmód

Feldman Zsolt: a mostani fejlesztések évtizedekre meghatározhatják a borászat jövőjét

A magyar borászat jövőjét évtizedekre meghatározhatják a mostani fejlesztések, a termelőknek igazodniuk kell a piacot hosszú távon formáló változásokhoz