Hírek
2021. Október 22. 18:04, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség - illusztráció: pixabay
Rátámadt a gyermekfelügyelőre a fiú, mert nem kapott cigit
Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és más bűncselekmény miatt vádat emelt egy fiatalkorú fiú ellen a Kecskeméti Járási Ügyészség.
A vádirat szerint a 16 éves fiú először nevelőszülőnél élt, majd egy bajai nevelőotthonba került. A fiú indulatkezelési problémákkal küzd, és az iskolából többször elszökött.
A fiatalkorú június elsején éjjel, a gyermekotthonban cigarettát kért az egyik gyermekfelügyelő nőtől. A sértett azonban nem adott neki, ami miatt a vádlott többször mellkason ütötte és a nyakát is szorongatta. A sértett a bántalmazás miatt 8 napon belül gyógyuló nyaksérülést szenvedett – közölte az ügyészség.
A fiút a közfeladatot ellátó személynek minősülő sértettet jogszerű eljárása alatt bántalmazta. A sértett kérte a vádlott megbüntetését könnyű testi sértés miatt is.
A járási ügyészség a szabadlábon lévő vádlottat közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettén kívül könnyű testi sértés vétségével is vádolja. A vádlott bűnösségéről a Bajai Járásbíróság fog dönteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

