Hírek
2024. December 27. 08:29, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Rétvári Bence: januártól átlagosan 21,2 százalékkal tovább nő a tanárok és az óvónők bére
Magyarország történetének legnagyobb tanárbéremelése zajlik: az idei 32,2 százalékos emelkedés után januártól átlagosan 21,2 százalékkal tovább nő a tanárok és az óvónők bére
2025-ban az átlagos tanárbér 844 ezer forint lesz - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
Rétvári Bence kiemelte, így négy év alatt összesen több mint 93 százalékkal emelkednek a tanárbérek, ami azt jelenti, hogy közel megduplázzák a pedagógusok bérét.
További jó hír, hogy az év végén az állami iskolákban 187 500 forintos átlagos céljuttatást kapnak a tanárok. Ennek egy része fix, 75 ezer forint, a többi része pedig teljesítményarányos
- ismertette.
Hozzátette: ez azt jelenti, hogy akik intenzívebben foglalkoznak a diákokkal az órákon, jobban le tudják kötni a figyelmüket, élvezhetőbben, érdekesebben tudják előadni a tananyagot, akik órán kívül is többet foglalkoznak a diákokkal, azok magasabb összeghez juthatnak.
Az államtitkár rámutatott arra, hogy a tanárbéremelésnek már most látható eredményei vannak, hiszen háromezerrel többen tanítanak ma már az iskolákban, mint pár hónappal ezelőtt, illetve a felsőoktatásban rekordmagas, 15 ezres volt a pedagógusképzésre felvettek száma.
"Ezek mind azt a célunkat szolgálják, hogy a lehető legjobb képességű tanárok tanítsák a gyerekeket, a gyerekek a lehető legnaprakészebb tudást kapják és a lehető legversenyképesebb végzettséggel fejezzék be az iskolai tanulmányaikat" - hangsúlyozta Rétvári Bence.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.

