Hírek
2026. Március 22. 16:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
A lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt - üzente az X-en szombaton Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Donald Tusknak, aki korábban bírálta a lengyel államfő részvételét a CPAC Hungary budapesti rendezvényén.
"Önnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt. Négy évvel ezelőtt ön volt a sztárfellépő az ellenzék rendezvényén, miután mi 20 százalékponttal megnyertük a választást. Gondolja csak át, Budapest nagyszerű hely" - írta Szijjártó az X-en.
A bejegyzés előzménye, hogy Donald Tusk az X-en azt írta: (Karol) Nawrocki (lengyel) elnök részvétele a budapesti, oroszbarát és euroszkeptikus politikusok találkozóján súlyos hiba, és megerősíti azt a veszélyes stratégiát, amely az Európai Unió gyengítésére és Putyin megerősítésére irányul.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

