Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2021. Június 02. 09:43, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Tizenegy évig bujkált a rendőrség elől egy férfi, Németországban fogták el

Tizenegy évig bujkált a rendőrség elől egy férfi, Németországban fogták el

Németországban fogtak el egy TOP 50-es körözési listán szereplő magyar férfit, aki tizenegy évig bujkált a hatóság elől - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda szerdán a police.hu oldalon.

Azt írták, hogy a férfit korábban felfegyverkezve, csoportosan elkövetett rablás bűntette és más bűncselekmények miatt 11 év fegyházra és 2 év börtönbüntetésre ítélte a Székesfehérvári Városi Bíróság. Mivel el akarta kerülni a súlyos fegyházbüntetést, 2010 novemberében ismeretlen helyre távozott.

A 33 éves férfi az általa elkövetett bűncselekmények súlyosságára tekintettel került fel a rendőrség TOP 50-es körözési listájára. Elfogása érdekében a Fejér Megyei Rendőrfőkapitányság vezetője egymillió forint nyomravezetői díjat tűzött ki.

A férfi ellen európai elfogatóparancsot adtak ki, felkutatását a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai kezdték meg. A nyomozók felvették a kapcsolatot az ENFAST (célkörözési egységek európai hálózata) rendszerén belül az osztrák és a német hatóságokkal.

Az együttműködés nyomán kiderült, hogy a több mint 11 éve keresett férfi más személyazonosságát felhasználva a németországi Füssen környékén bujkált.

A férfit kedden, összehangolt akcióban fogta el a német, az osztrák és magyar rendőrség a bajor Schwangau városában. Kiadatásáról és hazaszállításáról később döntenek a német hatóságok - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld

Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak

Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős

2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld

Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld

Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának

Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának