Hírek
2018. Március 22. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 100 Michelin-csillagos séfet várnak Budapestre
Csaknem 100 Michelin-csillagos séfet várnak Budapestre az európai gasztronómia egyik legrangosabb eseményére, a Michelin Main Cities of Europe Guide 2018-as kiadásának bemutatójára, amelyen az is kiderül,
hogy melyik magyar éttermek érdemelték ki idén a Michelin-csillagot.
Az európai nagyvárosok legjobb éttermeit felvonultató kiadványt a Michelin és a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) együttműködésében megvalósuló budapesti gálaeseményen mutatják be március 26-án.
Öt olyan ország, amely nem szerepel más Michelin-kiadványban, a gálán tudja meg, hogy mely éttermei kapnak csillagot. A gálaestet ezért kiemelt figyelemmel kíséri majd a magyar mellett az osztrák, a lengyel, a cseh, valamint a görög sajtó és gasztronómiai világ is.
A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) szerdai közleménye szerint a gála alkalmából a magyar fővárosba hívták Európa Michelin-csillagos éttermeinek séfjeit, akik közül - a visszajelzések alapján - több mint százat várnak Budapestre. A séfek, akik közül több mint 25-en három Michelin-csillagos éttermekből érkeznek, a magyar főváros mellett megismerkedhetnek a magyar gasztronómiával is.
Március 25-én, az eseménysorozat nyitányaként az MTÜ egy zártkörű szakmai napot is szervez: a Belvárosi Piacon Európa négy Michelin-csillagos séfje magyar sztárséfekkel közösen tart mesterkurzust, amelyre a magyar gasztronómiai szervezetek mellett a karrierjüket most kezdő és már aktív ifjú séfeket hívnak meg.
Az MTÜ szerint az európai Michelin-kalauz budapesti bemutatója azért is különleges esemény, mert eddig mindössze egyszer, tavaly tartottak hasonlót Brüsszelben. A magyar főváros így a második állomása a rendezvénysorozatnak, ami fontos elismerésnek számít - hangsúlyozzák az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

